Klik hier voor de Aquitania wijnen uit het Start2taste assortiment

 

SOLdeSOL Chardonnay werd geboren in 2000 nadat in 1993 de eerste wijnaanplantingen werden aangelegd in Traiguén in de Malleco-vallei. Destijds bestond de Valle del Malleco-appeal niet, dus moest het samenwerken met het Chileense ministerie van Landbouw om het in het leven te roepen.

Toen deeerste druiven arriveerden, beseften ze de geweldige kwaliteit en besloten ze een wijn te maken met een goede complexiteit en elegantie die de mineraliteit van de vulkanische grond tot uitdrukking bracht met de elegantie en aciditeit die het koude klimaat van de Malleco-vallei geeft. Het aroma en de zuurgraad zijn erg interessant omdat de rijpingsperiode begint, van januari tot eind februari, wanneer er geen hitte meer is en lage temperaturen het mogelijk maken om het fruit en de zuurgraad van de druif te behouden. De lage opbrengsten die in deze koude zone worden geproduceerd, zorgen ervoor dat de resulterende wijn zeer geconcentreerd is.

Kenmerken van de wijngaarden en bodems:

De wijngaarden werden in 1993 aangeplant in dieprode kleigronden van vulkanische oorsprong met een zeer goede waterretentie. In de zomer moet de wijngaard dus matig worden gevoed met water via een druppelsgewijs systeem, aangezien tussen de maanden december en maart de regen vrijwel nihil is en de temperaturen tussen de 8 en 30 graden liggen.

De planten zijn van 'sélection massale', gesnoeid in dubbele Guyot en hebben een dichtheid van 2.500 planten/ha.

De oogst gebeurt handmatig in dozen van 10 kg de laatste week van de maand april. De druiven worden 's nachts per vrachtwagen vervoerd naar de wijnmakerijen van Viña Aquitania in Santiago. Door de lage temperatuur van die tijd en het feit dat de druiven in dozen van 10 kg komen, komt het fruit koud in perfecte staat aan. De druiven worden in hun geheel geperst, bij een lage druk en zeer langzaam geperst. 

Het druivensap wordt naar een roestvrijstalen vat gebracht om gedurende 36 uur te worden gedecanteerd en vervolgens overgebracht naar Frans eikenhouten vaten van 400 en 225 liter, die voor 10% nieuw worden gebruikt en voor 90% na één, twee en drie jaar gebruik. Hierin vindt alcoholische fermentatie plaats met Saccharomyces cerevisiae EC 1118-gisten, die ongeveer drie weken duurt. Zodra de gisting is voltooid, wordt door het proeven van elk van de vaten bepaald om malolactische gisting te induceren in 6% van het volume van de wijn. Gedurende 9 maanden blijft de wijn op zijn droesem in dezelfde vaten zonder enige overdracht. Batonage wordt tweemaal per week uitgevoerd.

Aquitania SoldeSol

Lees ook

Let's Start2taste

Klanten

Alcoholvrije vruchtensappen. Zo of als basis voor mocktails. Vraag uw gratis e-book aan...

Pers

De Standaard - Magazine - Oudste wijnland ter wereld

Pers

Help, ik weet niets van wijn! - Bruno Vanspauwen